RED Блог
У ЖК “Дім на Подолі” з’явиться плитка барона Бергенгейма
Новини учасників

Плитка кінця XIX століття з’явиться в холі ЖК “Дім на Подолі”, що будується у Харкові по провулку Лопатинському, 10Історик і колекціонер Валерій Лейко презентував керівництву Строй Сіті Development Group кілька артефактів, які були знайдені на місці житлового комплексу бізнес-класу “Дім на Подолі”, що будується.

“Ще п’ять років тому, я разом із дітьми зміг зібрати непогану колекцію грошей, цегли, пляшок та цвяхів на місці зруйнованих готелів “Олімпія” та “Швейцарія”. Нині на цьому місці зводиться Дім на Подолі. Мені дуже приємно, що вони тепер розповідатимуть про історію людей, які тут жили понад сто років тому нашим сучасникам”, — каже Валерій Лейко.

Родзинка колекції – керамічна плитка барона Бергенгейма – подібну плитку можна побачити на підлозі Благовіщенського собору та Казанської церкви на Лисій Горі.

Під час передачі артефактів керівництву “Строй Сіті Development Group” Валерій Лейко звернув увагу на гроші часів правління царя. Вони були знайдені на даху готелю “Олімпія” під час його знесення. Також у холі “Дома на Подолі” з’явиться і цегла із заводу знаменитого харківського купця, засновника цегельного заводу Василя Петрова, збудованого у 1840 році.

Крім того, під час знесення старих готелів Валерій Лейко знаходив багато старовинних фотографій харків’ян, журнали, які читали постояльці “Олімпії” та “Швейцарії”, а також пляшки з-під пива, звареного на заводі харківського купця Івана Ігнатищева.

Примітно, що в 1886 році Ігнатищев відкрив перший пивоварний завод у Лопатинському провулку, 8. Тобто, просто через дорогу від майбутнього “Дому на Подолі”. Але ділянка була занадто мала, тому 1890 року пивоварний завод переїхав на вулицю Катеринославську. А у Лопатинському провулку роком раніше розпочалося будівництво кам’яного двоповерхового будинку за проектом архітектора Григорія Стрижевського.

Директор Строй Сіті Development Олександр Конюхов зазначив, що знайдені на місці колишніх готелів артефакти будуть вписані в інтер'єр холу житлового комплексу.

“Ми продовжуємо історію Харкова. На місці старих будинків, що втратили свої функції, будуємо нові. Ми намагатимемося максимально органічно вписати знайдені артефакти при знесенні старих будинків, в інтер’єр Дому на Подолі. І таким чином спробуємо прищепити любов до харківської історії сучасним харків’янам”, – сказав Олександр Конюхов.

Крім того, директор Строй Сіті Development підкреслив, що свою історію потрібно знати і ставиться до неї дбайливо. Компанія часто будує у старій частині Харкова і завжди намагається максимально зберегти історичну спадщину. Яскравим прикладом є IT-парк “Мануфактура”, коли компанія не знесла, а зберегла будівлю старовинної борошномельні.